Śmietana bez laktozy

Na półkach sklepowych coraz częściej znaleźć można produkty, takie jak śmietana bez laktozy, mleko, jogurty, a także wszelkiego rodzaju słodycze dedykowane osobom, których codzienna dieta wymaga wielu wyrzeczeń. Na pewno się zastanawiałeś czy śmietana 30 bez laktozy to dobry wybór?

Dieta bez laktozy dotyczy osób zmagającymi się z problemami związanymi z trawieniem laktozy. Dolegliwość ta, jest jedną z najpopularniejszych obecnie, w obszarze żywienia. Może być wrodzona lub nabyta – w obydwu przypadkach, organizm nie wytwarza enzymu odpowiedzialnego za rozkład dwucukru (laktozy) i wówczas pojawiają się niepożądane dolegliwości. Sposobem radzenia sobie z nieprzyjemnościami, może być:

śmietana na naleśniki
  • dokładne czytanie składów artykułów spożywczych
  • odstawienie produktów mlecznych zawierających laktozę 
  • wyszukiwanie przepisów do dziennego jadłospisu, nie uwzględniającego produktów bazujących na mleku zwierzęcym

Niemniej jednak to niezwykle trudne przedsięwzięcia. Laktoza występuje bowiem w wielu popularnych produktach, które na co dzień wykorzystujemy w kuchni. A więc jest to mleko, masło, jogurty, czy chociażby śmietana – to produkty, bez których ciężko obejść się w trakcie przygotowywania dań kuchni polskiej. Nie musisz jednak całkowicie rezygnować z ukochanych wyrobów. Możesz wybrać artykuły stanowiące doskonałe zamienniki i z powodzeniem spożywać je bez nieprzyjemnych dolegliwości żołądkowych.

Śmietana bez laktozy – jak można ją wykorzystać?

Jeśli twoja dieta wyklucza produkty zawierające mleko pochodzenia zwierzęcego, wówczas możesz wybrać interesujący ciebie wariant spożywczy i z powodzeniem używać go w kuchni. Śmietana bez laktozy posiada bowiem wyjątkowe walory smakowe, a także gęstą konsystencję. Produkt ten z powodzeniem zastępuje standardową wersję i może być wykorzystywany do:

  • zup
  • sałatek
  • sosów
  • gulaszów

Odpowiadając na zapotrzebowania konsumentów w produkty nie zawierające uczulającego dwucukru, nieustannie wprowadzane są na rynek, kolejne artykuły spożywcze. Możesz zatem sięgnąć po jogurt bez laktozy i używać go w trakcie przygotowania codziennych posiłków. Doskonale sprawdzi się z granolą, lub jako dodatek do ulubionej sałatki. 

Śmietana bez laktozy do gulaszu

Jakie słodycze na diecie bez laktozy?

Laktoza występuje również w słodyczach, więc sięgając po uwielbiane produkty, warto przeczytać ich skład i sprawdzić, czy uczulający dwucukier w nich występuje. Jeśli tak, nie ma powodów do paniki. Nie musisz wykluczać swojego ulubionego deseru z codziennego jadłospisu. Wybierz słodycze nie zawierające laktozy, które obecnie, stają się coraz bardziej popularne. 

Czy śmietana 30 bez laktozy to dobry wybór?

Jeśli uwielbiasz piec i nie wyobrażasz sobie zjazdu rodzinnego bez szarlotki, lub tarty ze słodką, kremową masą, śmietana 30 bez laktozy będzie doskonałym rozwiązaniem. Przy jej użyciu stworzysz doskonałe ciasto, które zachwyci każdego domownika. Wszystkie produkty bez laktozy dostępne są w popularnych sklepach spożywczych, a pyszne ciasta bez dodatku uczulającego dwucukru możesz zamówić w popularnych kawiarniach i cukierniach – i to w różnorodnych wariantach smakowych!

Bartek Ciok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *